Seznamte se, medvěd Baloo, lev Leo a tygr Shere Khan. Zřejmě nejméně pravděpodobná kombinace predátorů, kteří se stali nejlepšími kamarády.

Neuvěřitelné a ojedinělé přátelství této trojice začalo poté, co byli jako mláďata v roce 2001 společně zachráněni během drogového zátahu z domu překupníka a prodejce drog v americké Atlantě ve státě Georgii.

312blt12193739

Baloo, Shere Khan a Leo | Foto: Facebook

„BLT (z anglického bear, lion, tiger – jak jsou známí) projevovali znaky nerozlučného tria od momentu, kdy jsme je viděli přijet do Noemovi Archy,“ řekla Allison Hedgecoth, kurátorka Zvířecí rezervace Noemova Archa, kde nyní predátoři žijí. „Vyhledávali pohodlí jeden druhého a zobrazovali náklonnost tulením, opečováváním a hraním si navzájem,“ dodala.

Jejich počáteční pouto nebylo podle kurátorky nic neobvyklého. Co jí ale překvapilo, bylo jejich trvající, nyní již 15leté přátelství. „Do doby, než pohlavně dospějí, zvířata často utváří neobvyklá pouta s jedinci odlišných druhů,“ řekla a dále vysvětluje, že zvířata se typicky rozdělují v průběhu dospívání. „Co nás překvapilo bylo, jak toto pouto, tento rodinný vztah dokázali udržet až do dospělosti.“

Trio predátorů pospolu | Foto: Facebook

Trio predátorů pospolu | Foto: Facebook

Když je přivezli do rezervace, byli všichni tři vyděšení, podvyživení a plní parazitů. Životní podmínky se na mláďatech podepsala natolik, že se ošetřovatelé rozhodli nevypouštět je do volné přírody a raději je ponechat v rezervaci.

Jejich přátelství bylo natolik silné, že se ošetřovatelé dokonce rozhodli nechat je ve stejném výběhu. Od té doby se stali neoddělitelnými. „I přes to, že žijí v ohradě o velikosti 1,5 hektaru, většinou se od sebe nevzdalují na více než 30 metrů,“ řekla Allison. „To je důkaz, že pouze nežijí pospolu, ale že si opravdu užívají vzájemnou společnost.“

Důkazem toho je skutečnost, že spolu nejen žijí, ale také spí a dokonce spolu i jedí jako rodina, o čemž se můžete přesvědčit na často pořízených fotografiích.

medvěd Baloo s tygrem Shere Khanem | Foto: Noah's Arl

medvěd Baloo s tygrem Shere Khanem | Foto: Facebook

(Visited 102 times, 1 visits today)